+2.28
1 читатель, 29 топиков

Для страхування авто хочуть ввести електронний поліс


У парламенті триває робота над удосконаленням законодавчого регулювання відносин між страховими компаніями та власниками транспортних засобів. Зокрема, щодо посилення відповідальності перших та збільшення платежів для других.

Комітет ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності створить робочу групу для доопрацювання проекту нового закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (№3670).
Документ, зокрема, передбачає поступове збільшення страхових сум. Також пропонується вдосконалити процедуру та порядок оцінювання розміру збитків. Автори проекту вважають, що це позбавить недобросовісних страховиків можливості затягувати виплати та занижувати їх розмір.
Крім того, пропонується запровадити систему
прямого відшкодування збитків та ввести електронний поліс, аби розв’язати проблему фальшивих полісів та зменшити кількість випадків шахрайства.

Geely показала изображения своей новинки

Автомобильная компания Geely представила изображения нового Geely Vision. Продажа новинки стартует уже в текущем году.


В 2014 году Geely представляла свой автомобиль. Тогда, на выставке в Ганчжоу, был представлен первый Geely Vision. После выставки автомобиль уже начали изменять. На сегодня автомобиль подвергся некоторым изменениям, но в большей мере в дизайне, так как технические характеристики остались неизменными.

Автомобиль обладает 1,3 –литровым ДВС мощностью 133 л.с. и 5-ти диапазонной коробкой передач.

Geely показала изображения своей новинки (ФОТО)
Geely показала изображения своей новинки (ФОТО)В дизайне была изменена решетка радиатора, данным изменениям подвергнутся и другие автомобили данной серии. Похожие изменения уже прошли Emgrand EC7 и Emgrand X7.

Тернопілля: відремонтувати треба 324 км доріг і 363 погонних метри мостів


Поділіться статтею в соціальних мережах:
Мрієте, щоб в Україні були такі ж дороги, як у Євросоюзі? Навіть якщо держава щороку витрачатиме на ремонти шляхів 40 мільярдів гривень, бажаного результату ми доб’ємося лише через 15 років. Такі підрахунки колись робили в «Укравтодорі».

Наразі ж ідеальні дороги – лише мрія. Дорожники, отримуючи мізерне фінансування, «латають» і лагодять усе так, щоб було принаймні безпечно їздити. Про це і не тільки «Терену» розповів перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Володимир Хемій.

У 2016 році Тернопіллю потрібно майже 800 млн грн

— Кожної весни українські водії бачать одну і ту ж картину: асфальт на дорогах «тане» разом зі снігом. За кордоном – також є перепади температур і мокрий сніг, але ж там – дороги ідеальні…

— За кордоном такого, як у нас нема, бо там фінансування – інше, набагато краще. У нас — 5 тисяч кілометрів доріг, і торік на них виділили лише 140 млн грн. Можна легко порахувати: на один кілометр припадає приблизно 30 тисяч. І це – на поточний, середній і капітальний ремонти, а також – утримання.

Тернополяни тепер часто їздять за кордон і бачать тамтешні дороги. Я розумію збентеження і невдоволення наших водіїв. Але для порівняння назву лише одну цифру: на утримання кілометра дороги у Німеччині виділяють щороку 135 тисяч євро. Це – лише перевірка, прибирання, догляд за покриттям і дорожніми знаками. Наголошую, на ремонт шляхів йдуть інші суми! І це при тому, які у них дороги. От і порахуйте…

Моніторингом стану доріг в Україні займаються спеціальні проектні інститути. Фахівці уже довели, що усі наші дороги, збудовані у 80-х роках ХХ ст., тобто майже 90% шляхів потребують негайного капітального ремонту, повної реконструкції. Адже при нинішньому навантаженні на дорожнє покриття, суттєвому зростанні потоку транспорту старе покриття просто не витримує.

— ТОВ «Техно-Буд-Центр» незабаром має отримати 300 млн грн на поточний, дрібний і середній ремонт, експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного і місцевого значення. Це допоможе виправити ситуацію?

— Служба автомобільних доріг у Тернопільської області дійсно провела тендер. Переможець — «Техно-Буд-Центр». Сума 300 млн грн доволі велика, але вона ще не підтверджена. До того ж, на початку року ми проаналізували стан усіх автомобільних доріг в області. Відтак створили перелік усіх об’єктів, які потребують негайного втручання. Із цими документами ми були на захисті в «Укравтодорі». До уваги наші прохання взяли, але зворотна реакція забарилася.

Так от, на ремонт усіх доріг і мостів, що потрапили до першочергового переліку, лише у 2016 році потрібно майже 800 млн грн. І ми освоїмо все, до копійки, аби тільки дали…

Насамперед до переліку потрапляли найгірші ділянки

— Які методи ремонту ви тепер застосовуєте? Чи маєте таку техніку, яку використовують за кордоном?

— Організація, про яку ви вже згадували — «Техно-Буд-Центр», вона – дійсно дуже потужна. Володіє справді сучасною технікою, що здатна використовувати новітні технології, перевірені за кордоном. Метод холодної регенерації ми вже минулого року випробували на двох ділянках у Тернопільській області. Саме на наших дорогах такий метод є дуже актуальним. Адже у 70-80 роках на Тернопіллі при капітальних ремонтах доріг застосовували дуже багато дьогтів, тобто таких полімерних в’яжучих речовин, які зараз уже не використовують через їхню шкідливість – випари впливають на здоров’я людей. За новою технологією, додають цемент, емульсії і повністю регенерують верхні шари дорожнього одягу.

У чому особливість цієї технології? Добавляються нові білі матеріали – щебенево-піщані суміші. Розрахунки складників на кожну дорогу роблять окремо. Цим ми і здешевлюємо ремонт, і пришвидшуємо виконання робіт. Адже кілометр 9-метрової дороги «тягне» у середньому 12 млн грн. Тобто: зайшли, зняли, перемішали, добавили і вклали новий шар асфальту. У результаті — маємо дорогу, що цілком витримує сьогоднішнє навантаження. Торік ми випробували цей метод на дорозі Доманове-Ковель-Чернівці-Теберлече, біля Лозової. Там відремонтували 1 км 800 м. На тій же трасі полагодили дорогу у Товстому. Весь час ці дві ділянки перевіряємо, і якістю покриття задоволені.

— Давайте повернемося до цифри, яку ви озвучили: 800 млн грн. Якщо ці гроші виділять, які дороги можуть розраховувати на ремонт у цьому році?

— Якщо бути точним, сума становить 790 мільйонів. І перелік – доволі довгий. Адже ми плануємо відремонтувати 324 км доріг і 363 погонних метри мостів, розташованих у різних районах краю. Насамперед до переліку потрапляли ті ділянки, на які найбільше нарікали водії. Більшість об’єктів – державного значення. Причому ми виділяли по 2-3-5 км, адже розуміємо, що на все грошей не вистачить.

До слова, державою на 2016 рік не передбачені капітальні видатки на реконструкцію і будівництво доріг, тому ми зробили ставку на середній і поточний ремонт. Адже при них також можлива заміна шарів дорожнього покриття. Це дозволяють робити за державними нормами. Наприклад, дорога Доманове-Ковель-Чернівці-Теберлече. Ми плануємо полагодити її від межі із Рівненською областю і аж до Чернівеччини. Звісно, окремими ділянками, по кілька кілометрів. Інша дорога – Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка. Це — шлях від Львівщини до межі із Хмельниччиною. Працюватимемо, зокрема, на ділянках: у Кам’янках, на в’їзді у Тернопіль з боку Смиківців. На автодорозі Львів-Тернопіль хочемо полагодити чотири ділянки. Дорога Івано-Франківськ-Бучач-Монастириська. Там – п’ять ділянок. Траса Кременець-Біла Церква. Дорога – у жахливому стані. Ямковий ремонт там треба проводити негайно.

На зимове експлуатаційне утримання доріг – 7,5 млн грн

— А як водіям дізнатися, де планується ремонт?

— Усі ділянки, де потрібно проводити роботи, нанесені на карту шляхів Тернопільщини, розміщену на офіційному сайті Служби автомобільних доріг в області. Будь-хто може зайти, клікнути мишкою і побачити, на якій протяжності планується ремонт і яка сума на це потрібна. Тут проблем немає. Біда в іншому: ми досі не знаємо, скільки грошей на ремонти у 2016-му нам дадуть. Наразі ми отримали лише кошти на зимове експлуатаційне утримання доріг – 7,5 млн грн.

— Але ж це – мізерна сума, навіть на прибирання і аварійний ремонт…

— При нинішніх цінах на матеріали, пальне сума – дійсно мізерна. Але є те, що є. До речі, кілометр капітального ремонту дороги зараз обходиться у мільйонів 20. І то – якщо підходити до всього дуже зважено і рахувати все економно.

В «Укравтодорі» колись робили підрахунки: щороку треба освоювати приблизно 40 мільярдів гривень, щоб через 15 років в Україні були дійсно європейські дороги…

— Чи перевіряєте ви якість ремонту? Знаю, що у водіїв були претензії щодо стану щойно відремонтованої дороги у Мишковичах…

— Звісно, працює лабораторія, яка моніторить якість усіх без винятку матеріалів, в тому числі – сумішей піску і солі для посипання доріг узимку. Окрім того, у нас є спеціальний відділ технічного нагляду і якості виконання робіт. Там працюють фахівці, які отримали відповідні сертифікати. За кожним із них закріплений район. І фахівець веде технічний нагляд за усіма роботами, що ведуться на підзвітній території: якість, кількість, обсягти, фінанси.

Щодо дороги у Мишковичах. Роботи там виконували у 2014 році. Так, дійсно, у 2015-му довелося дорогу поправляти. Ми зробили докладний аналіз допущених помилок. Та ділянка дороги була збудована ще у 1984 році. У нижніх шарах дорожнього одягу був лише фракційний щебінь, а не так, як зараз – піщано-щебенева суміш. Рівень поверхневих вод у цьому місці зараз збільшився. Спеціальні дренажні системи, аби вивести воду із дорожнього корита, ми зробили, але вода, на жаль, вийшла не вся. Оскільки гарантія якості робіт – 2 роки, підрядник усунув усі недоліки за власний кошт. Там, де пішло руйнування, тепер замінили увесь дорожній одяг, вибрали все – до землі. Зима закінчилася. Ми ту ділянку перевірили. Проблем – жодних.

Ремонт трассы Одесса-Рени начнется уже в апреле


Ремонт первых участков трассы М-15 Одесса-Рени планируют начать в конце апреля или в начале мая. Как сообщил начальник отдела инвестиций в инфраструктуру и строительство Агентства инвестиций и развития Одесской ОГА Владимир Шемаев, служба автодорог уже объявила первые открытые торги по ремонту участков трассы почти на 125 млн грн.
— Объективно, это наиболее разбитые участки трассы за Татарбунарами, — отметил он. — Конверты раскроют 11 апреля, а это значит, что в планах начать ремонт уже до конца апреля. К участию приглашаются национальные и международные подрядчики.
Шемаев добавил, что после прохождения необходимых процедур служба продолжит серию тендеров и на другие участки.

Чому не можна їздити на червоній лампочці?Як часто ви викочуєте паливо з бензобака практично на нуль? Бували випадки? Тоді корисно буде дізнатися, як це відбивається на терміні служби автомобіля.

Звичка відкладати на потім, як правило «вилазить боком” у будь-якій справі. А ми усі, крім усього іншого, любимо економити, пошукати заправку подешевше і так далі. Але така їзда буде тільки на шкоду. Чекати доки спалахне лампочка, що свідчить про низький рівень палива у баку, не треба ніколи: дорожчим може бути.

Деякі автовласники ставлять справедливе питання – чому не можна їздити на порожньому баку через ризик попадання осаду і бруду, якщо в повному баку той же бруд знаходиться все в тому ж баку? Справедливе зауваження. І, виявляється, багато хто знає, що у баку скупчується безліч випадних в осад елементів, які всмоктуються насосом в паливну магістраль. Але ми розберемося в цьому питанні сповна.

Первинне очищення від великих часток відбувається ще у баку – через паливоприймач і сітку. Вторинне тонше очищення відбувається в паливному фільтрі. Але окрім бруду, який всмоктує в себе насос і пропускає через фільтр, малий залишок палива загрожує зовсім небажаним попаданням в магістраль повітря. Адже заповітрення системи також приводить до несправності деяких елементів, наприклад форсунок.

Що потрапляє у бензобак, окрім бензину?

Але найважливішим у разі попадання повітря є те, що насос працює вхолосту, а це дуже швидко призводить до виходу його з ладу.

Паливний насос охолоджується самим бензином, тому його робота без бензину і призводить до поломки. До речі в автомобілях з дизельними двигунами роль насоса грає ПНВТ, але і там заповітрення системи вимагає ремонту.

Крім усього іншого, що стосується бруду – у малій кількості палива різко зростає концентрація бруду, що веде до швидкого засмічення фільтру і посиленої роботи насоса. І, у випадку з дизелем, швидкому виходу з ладу ПНВТ.

Звичайно, їзда з напівпорожнім баком на трасі дозволена, але як тільки спалахує лампочка – треба заїхати на заправку.

Ось ми і підійшли до найголовнішого і, на перший погляд, нелогічнішого шкідника паливної апаратури – води. Звичайно, вода сама по собі не потрапляє у бак, але гаряче паливо потрапляє у бак через зворотну магістраль, нагріває його об’єм. І якщо бак неповний, то через систему вентиляції в нього засмоктується вуличне повітря, через різницю температур виникає конденсат.

І чим менше палива у баку, тим більше конденсату. І так раз за разом. А так, як вода важча за паливо, то вона осідає на дні і неминуче потрапляє в насос, поступово руйнуючи його. І, що найстрашніше – в паливну апаратуру безпосередньо самого двигуна.

Що призводить до корозії і інших жахливих наслідків. І це усього лише через часту їзду з мінімальною кількістю палива.

Підсумуємо?

Отже, ми усі тепер знаємо, наскільки погано їздити з порожнім баком. Тому відносьтеся до свого автомобіля дбайливо і не чекайте, поки він встане зупиниться від голоду. Вам треба запам’ятати всього декілька речей про паливо і це продовжить термін служби багатьох деталей на роки.

– Не чекай, поки спалахне помаранчева лампочка!

– Це може привести до поломки насоса або форсунок;

– Зливай бензин з бака (близько 10 літрів) двічі в рік, щоб позбавитися від бруду, що осів;

– Купуй тільки якісні паливні фільтри;

– Пам’ятайте – насосу легше, якщо у баку більше бензину, так воно попадає в нього під великий тиск.

В УКРАИНЕ НАЧНУТ ВЫПУСКАТЬ НОВЫЙ АВТОБУС «ЕВРОПЕЙСКОГО СТАНДАРТА»


Черкасский автобусный завод освоил и подготовил к выпуску современную модель городского автобуса.

Конструкторы позаботились и внешности, которая стала более современной за счет применения пластиковых объёмных фигурных облицовочных панелей передней и задней части, что не только гарантирует приятный на вид дизайн, но и обеспечивает коррозионную устойчивость.
Кстати о коррозии, облицовка остального корпуса выполнена оцинкованными металлическими листами, закрепляемых при помощи специального клея, аналогичная ситуация и со стёклами, как боковыми и дверными, так и панорамным – лобовым.

Основным отличием новинки будет использование механики, в частности двигателя, соответствующего экологическому стандарту «Евро-5», который будет агрегатироваться с шестиступенчатой механической КПП, что в сумме обеспечит расход топлива не более 15литров на 100 км.

В целом, площадь остекления увеличилась, а места необходимы для обзору водителю, оснащены электроподогревом.

Про водителя: рабочее место обеспечивает необходимы меры эргономики и защиты от повышенной утомляемости, улучшена тепло- и шумоизоляция двигателя.

Салон стал также более комфортным, особенно для людей с ограниченными возможностями, для которых конструкторами предусмотрена низкопольная задняя площадка, оснащенная специальным пандусом.

Российская навигация приказала долго житьИз необходимых 24 спутников для поддержания системы ГЛОНАСС на орбите осталось 21. Таким образом, система не работает.
Альтернативная американской NAVSTAR GPS российская система навигации ГЛОНАСС вышла из строя. Система работает, если в ней задействованы минимум 24 спутника на орбите Земли. На днях же три спутника выведены из строя. Один из них взорвался, второй «на техническом обслуживании», а третий вообще улетел. По информации российских СМИ, причина чрезвычайного происшествия с третьим спутником – «человеческий фактор». Кто-то на Земле «случайно» включил двигатели, и спутник сошел с заданной траектории движения. Из-за этого вся хваленная российская навигация перестала определять координаты наземных объектов.

Чтобы восстановить работоспособность системы, Роскосмос планирует запустить на орбиту как минимум три новых спутника. Но быстро это сделать не удастся. Россияне говорят, что у них на Земле есть несколько готовых спутников ГЛОНАСС. Но из-за санкций к России они недоукомплектованы импортными деталями, поэтому их спешно заменяют российскими аналогами. Что из этого выйдет, неизвестно. И хотя российские власти надеются починить систему ГЛОНАСС к середине марта, скептики говорят о гораздо более поздних сроках.

В Україні знову здорожчало пальне


Цими вихідними в Україні знову здорожчало пальне.

Як повідомив кореспондент Гал-інфо ціну на паливо зокрема підняли на автозаправних станціях ОККО.
Зокрема знову на 50 копійок здорожчало дизпаливо.
Тепер 1 літр дизельного пального коштує 17.49 грн. Протягом останнього тижня це вже друге подорожчання.
Ще 18 лютого вартість дизельного палива на ОККО складала 16.49 грн.

Для водіїв створили унікальний навігатор

Розроблено унікальний навігатор «Дороги України» для мобільних додатків Android/Apple, який вибирає для водія маршрут із кращим дорожнім покриттям. Зараз таких навігаторів не мають навіть такі світові системи, як «Гугл» та «Яндекс», повідомляють представники сервісу.


Читать дальше →